Marvel Sinematik Evreni’nin en sevilen filmlerinden biri haline gelen Tom Holland başrollü “Spider-Man: Far From Home”dan iyi haber geldi. Açıklanan resmi bilgilere göre Spider-Man: Far From Home filmi 1 milyar doların üzerinde gişe hasılatı yapan Marvel filmleri arasındaki yerini almak üzere.

Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Zendaya, Samuel L. Jackson, Cobbie Smulders gibi isimlerin başrolünde yer aldığı Spider-Man: Far From Home filmiyle ilgili önemli bir haber paylaşıldı.

Bilindiği üzere Marvel Sinematik Evreni’nin en fazla gişe yapan filmi Avengers: Endgame olmuştu. Hatta Endgame, gelmiş geçmiş en fazla gişe hasılatı yapan film ünvanına kavuşarak James Cameron imzalı Avatar filmini tahtından etmişti. Avengers: Endgame toplamda 2 milyar 791 milyon dolar kazanç elde etti. Onu takip eden bir diğer film ise Brie Larson başrollü Captain Marvel olmuştu. Captain Marvel, tek filmle henüz Marvel hayranlarına pek de sevdirilemezken, Spider-Man: Far From Home, Tony Stark’ın da etkisiyle en sevilen Marvel kahramanları arasına girmişti. Şimdi ise Spider-Man: Far From Home, 1 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaşmak üzere gibi görünüyor. Spiderman’in ilk filmi Homecoming ise 880 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Ancak bilindiği üzere Spiderman filmlerinin hakları Disney’de değil, Sony’de bulunuyor. Bu nedenle Disney, Spiderman karakterinin kontrol haklarına tam olarak sahip gibi görünmüyor. Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evresinde yeni bir Spiderman filminin geleceği düşünülüyor. Ancak henüz üçüncü devam filmi açıklanan projeler arasında yer almıyor.

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evresinde yer alan filmler arasında Natalie Portman başrollü Thor: Love and Thunder, Simu Liu  başrollü Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings, Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen’ı başrolüne alacak olan korku türündeki Doctor Strange: In The Multiverse of Madness, Mahershala Ali başrollü Blade, yeniden çekilecek olan Fantastic Four, Angelina Jolie, Richard Madden gibi yıldız isimleri barındıran The Eternals, geçmişe döneceğimiz söylenen Black Widow gibi filmler bulunuyor. Bunlar projelerin yalnızca açıklanan kısmı arasında bulunuyor.

İlgili Gönderiler