Robert Pattinson’ın başrolünde yer alacağı The Batman filmiyle ilgili yeni bir detay paylaşıldı.

Bu detay, filmin görüntü yönetmenliğini üstlenecek ismin belirlenmesi oldu. Resmi olarak yapılan açıklamaya göre The Batman filminin sinematografisini Greig Fraser üstlenecek.

Hakkında her gün yeni bir tartışma çıktığını söyleyebileceğimiz The Batman filminin hayata geçirilmesine yardımcı olacak bir isim de görüntü yönetmeni Greig Fraser’ın olacağı resmi olarak duyuruldu. Geçtiğimiz haftalarda Tarantino’nun görüntü yönetmeni olan Robert Richardson’ın adı The Batman ile anılmaya başlanmıştı. Ancak bu bilginin artık gerçeği yansıtmadığı resmileşti. Fraser, Foxcatcher, Rogue One: A Star Wars Story, Zero Dark Thirty, Vice, Let Me In, Snow White and The Huntsman ve henüz izleyicileriyle buluşmamış olan dev yıldız kadrolu Dune uyarlamasında görüntü yönetmenliği yaptı.

Bilindiği üzere The Batman filminin yönetmenliğini Fraser ile Let Me In’de ortak çalışma yürüten Matt Reeves üstleniyor. Ben Affleck’in Batman rolünü bırakmak istemesi üzerine hem yazdığı senaryoyu hem de Batman rolünü başkasına devretmek zorunda kalmıştı. Bu isim ise Alacakaranlık serisi, Remember Me, Little Ashes, Water For Elephants, Maps to the Stars, Soygun ve High Life gibi yapımlarda yıldızı gittikçe daha çok parlayan başarılı oyuncu Robert Pattinson olmuştu. Ancak DC hayranlarının bir kısmı, Pattinson’ı bu rolü yakıştıramadıklarını ifade etti. Bunun üzerine filmin yapımcılarından biri olan Michael E. Uslan açıklama yaparak öncelikle DC hayranlarının filmin hayata geçirildiğini görmesini, bunun ardından eleştiri yapmaları gerektiğini belirtmişti. Matt Reeves’e güveninin tam olduğunu vurgulayan yapımcı, Pattinson’ın Batman rolünü üstlenmesi konusunda heyecanlı olduğunu ifade etmişti. Bilindiği üzere The Batman filminde Penguin ve Catwoman karakterlerinin yer alması planlanıyor.

Catwoman olarak en çok üzerinde durulan ismin ise Vanessa Kirby ve Aubrey Plaza olduğu biliniyor. Ancak bu karakterlerin filmde yer alıp almayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

The Batman filminin ülkemizdeki izleyicileriyle 25 Haziran 2021 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

İlgili Gönderiler