Rocky serisinin yıldız oyuncusu usta isim Sylvester Stallone’nin Rocky’nin devamı için harekete geçtiği ortaya çıktı.,

Rocky’nin yedinci filmi için görüşmeler yapan oyuncu, ayrıca bir de Rocky dizisinin çekileceği ve bir online streaming platformunda yayınlanacağı konusunda ipuçları verdi. 1976 yılında Rocky filmiyle başlayan Sylvester Stallone başrollü film serisine yeni bir film ekleniyor. Bilindiği üzere Rocky serisi Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V ve Rocky Balboa filmleriyle devam etmişti. Bunun ardından ise Apollo Creed’in oğlu Adonis’in hikayesini anlatan Michael B. Jordan başrollü Creed ve Creed II ile seriye spin-off filmleri eklenmişti. Şimdi ise esas seriye dönüş yapılacağı ve yedinci filmin çekileceği duyuruldu. Açıklananlara göre Stallone, görüşme aşamasında bulunuyor. Ancak oyuncu Creed serisi sırasında artık bu rolden emekli olduğunu açıklamıştı. Kendisinin emekli olmasının ardından yeni ve genç birinin yerine geçmesi gerektiğini belirtmişti.

Söylenenlere göre Rocky VII filmi geliştirme aşamasında bulunuyor. Eğer proje hayata geçirilirse Stallone hem başrolü üstlenmiş, hem de senaryoyu yazmış olacak. Yedinci Rocky filminin yanı sıra bir de Rocky dizisi geliştirme aşamasında bulunuyor. Dizi, Netflix, Amazon, Hulu, Disney+ ya da Apple+ benzeri bir online streaming platformunda yayınlanacak. Ancak henüz geliştirme aşamasının başlarında bulunulduğu için dizi hakkında bir ayrıntı verilmedi. Sylvester Stallone’nin başrolünde yer aldığı Rocky serisinin altıncı filmi, Rocky Balboa’nın konusu ise şöyleydi: Bundan otuz kadar uzun yıllar önce efsane bir boksör olan İtalyan Aygırı Rocky Balboa, onca kahramanlıktan sonra artık köşesine çekilmiştir çünkü artık yaşlanmıştır. Bir restoranda eski anılarını paylaşarak sürdürmektedir yaşamını. Ruhunda değişen hiçbir şey yoktur. Halen aynı savaşçıdır o ancak bedeni aynı durumda değildir.

Öte yandan sevgili oğlu hep meşguldur. Bir gün bir bilgisayar simülasyon oyunu aracılığı ile Dixon ile karşı karşıya gelecektir. Dixon’ın menejeri gerçek bir maç talep eder. Son kez kendini göstermek isteyen Rocky için bir kez daha zafer zamanıdır. Rocky VII filminin ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinenler arasında yer almıyor.

İlgili Gönderiler